Louwman Museum ontvangt twee Michelinsterren

17 April 2025, 16:58 uur
Den Haag & Regio
mainImage
PR

Het Louwman Museum aan de Leidsestraatweg in Den Haag heeft voor het eerst twee Michelinsterren ontvangen, een prestatie die het museum plaatst tussen de wereldtop van toeristische bestemmingen. Michelin kent sinds vorig jaar naast restaurants ook sterren toe aan bezienswaardigheden, die daarvoor worden beoordeeld op inhoud, presentatie en beleving. Twee sterren geven aan dat een locatie "een omweg waard" is.

Het Louwman Museum herbergt ’s werelds oudste privécollectie automobielen, met meer dan 275 voertuigen. De collectie omvat iconische modellen zoals de Benz Patentwagen uit 1886 en de Bugatti Type 18 ‘Black Bess’ uit 1913, die ooit eigendom was van de Franse luchtvaartpionier Roland Garros. Daarnaast zijn er auto’s te bewonderen die toebehoorden aan beroemdheden zoals Winston Churchill, Elvis Presley en James Bond.

Daarnaast bezit het museum de grootste collectie autogerelateerde kunst ter wereld, zoals affiches, schilderijen, sculpturen en memorabilia. Een bijzonder pronkstuk is de originele Michelin-affiche uit 1898, waarop het beroemde Michelinmannetje, Bibendum, voor het eerst werd afgebeeld door kunstenaar O’Galop.

Andere Haagse musea

Ook Museum Panorama Mesdag, Kunstmuseum Den Haag, Beelden aan Zee en Madurodam kregen - net als vorig jaar - elk twee Michelinsterren. Het Mauritshuis kreeg er opnieuw drie. Escher in het Paleis, De Mesdag Collectie en Museum Bredius kregen elk één ster.